Menu stránky

Časté otázky

Pripravili sme pre vás odpovede na najčastejšie otázky mamičiek u nás cvičiacich a tancujúcich. Ak ste tu nenašli informáciu, ktorú hľadáte, prosím kontaktujte nás na:

  • azenata@urkn.aks
    cvičenie pre mamičky s deťmi, masáže detí a dojčiat

  • rksiitana@urkn.aks
    cvičenie pre mamičky s deťmi, tanec pre radosť, tehotné, po pôrode, ženské kruhy a semináre

1. Ako sa môžeme prihlásiť na kurz?

Môžete nám poslať e-mail na azenata@urkn.aks alebo rksiitana@urkn.aks s nasledovnými údajmi: Vaše meno a meno dieťaťa, dátum narodenia dieťatka a tel. kontakt. Zaradíme vás do databázy a po zaplatení zálohy 10,- eur na náš účet číslo: 12284514/5200, / do poznámky uvedte svoje meno /,budete zaradení do vašej vekovej skupiny. Ak potrebujete bližšie informácie, zavolajte nám na tel. čísla 0905 264 125 /Žanetka/ alebo 0907 726 961 /Kristína /

2. Kedy sa môžeme prihlásiť na kurz?

Z dôvodu obmedzenej kapacity si nahlásenie nenechávajte na poslednú chvílu. Harmonogram sa uzatvára približne týždeň pred začiatkom jednotlivých kurzov (začiatok kurzov nájdete v príslušnej sekcii). V prípade voľného miesta vás do kurzu zaradíme aj po začatí cyklu.

3. Cena kurzu?

Cena kurzu cvičenia alebo tanca s deťmi je 6.- eur násobená počtom hodín. Cena cvičenia a tanca pre Tehotné je 8.-eur za hodinu, potrebné zaplatiť minimálne 4 hodiny. Cena za cvičenie po pôrode je 7.-eur násobená počtom hodín kurzu.

4. Pre aké deti sú kurzy cvičenia a tancovanie určené?

Cvičenie pre mamičky s deťmi aj tanec pre radosť sú určené pre mamičky s deťmi od 4 do 36 mesiacov.

Poobedné cvičenie je venované deťom, ktoré už chodia do škôlky

/cca 2 až 6 rokov/

5. Koľko detičiek je asi v skupine?

V jednej skupine je max. 12 detí.

6. Kto vedie kurzy?

Kurzy sú vedené kvalifikovanými lektorkami, ktoré sú držiteľkami certifikátov pohybového vzdelávania detí predškolského veku akreditovaného Ministerstvom školstva a majú dlhoročnú prax v práci s deťmi. (Bližšie v profile lektoriek)

7. Čo si máme na cvičenie/tancovanie priniesť?

Postačia protišmykové ponožky pre dieťatko a mamičku, pohodlné oblečenie, pitie pre staršie deti a pre najmenšie detičky (vo veku 4 – 8 mes.) deku, príp. plátennú plienku.

8. Čo ak ochorieme a nebudeme sa môcť hodiny zúčastniť?

V prípade vynechania hodiny je možné si ju nahradiť v prebiehajúcom kurze vo vekovo vyhovujúcej skupine, ale vyžadujeme nahlásenie absencie e-mailom alebo telefonicky aspoň deň vopred. Do nasledujúceho kurzu je možné si preniesť max. 2 hodiny.

9. Môžu deti počas hodiny jesť?

Je pre nás dôležité, aby vaše detičky boli spokojné, ale zároveň sa musíme postarať aj o ich bezpečie. Dojčiť svoje detičky môžete samozrejme kedykoľvek a menšie detičky, ktoré nevydržia môžu jesť aj počas hodiny. Myslíme si ale, že 2-ročné detičky by už hodinu bez jedenia vydržať mohli, ak nie, môžete sa najesť mimo telocvične (napr. v šatni).

10. Ako je zabezpečené, aby na hodine nebolo choré dieťa?

V tomto sa musíme spoliehať na korektnosť mamičiek. Nemáme bohužiaľ možnosť kontrolovať zdravotný stav každého dieťaťa, ktoré k nám príde. Mamičky sú však na prvej hodine upozornené na dodržiavanie zásady nebrať do kolektívu choré dieťa .

11. Zapájajú sa mamičky/oteckovia do pohybových aktivít počas hodiny?

Jedným z cieľov našich kurzov je aktívne trávenie času rodiča a dieťaťa a prehlbovanie citovej väzby medzi vami a preto sa mamičky/oteckovia aktívne zapájajú do cvičení a diania na hodine. Okrem iného aj takáto pohybová aktivita môže maminkám prispieť k lepšiemu pocitu zo seba po pôrode a v boji s nechcenými kilogramami. Na pohľad jednoduché cvičenie s deťmi je cielené aj na posilovanie svalstva mamičiek.